پشتیبانی واتساپ: 09216012489

نصب تایمر برق برای کولر آبی و پنکه در تابستان

توسط

در این ویدیو آموزشی و مطلب از مجله‌ی آموزشی چیستا به نصب تایمر برای کولر آبی در فصل تابستان جهت روشن و خاموش شدن کولر یا پنکه در بازه‌های زمانی از پیش تعیین شده به صورت خودکار خواهیم پرداخت. در این ویدیو به معرفی انواع پریز تایمر دار آنالوگ برق 24 ساعته پرداخته و روش اتصال سیم‌های کلید کولر آبی ارائه می‌شود.

با نزدیک شدن به فصل گرما و تابستان استفاده از تایمر برق یک گزینه بسیار عالی برای مدیریت وسایل سرمایشی مانند کولر آبی یا کولر گازی و اسپیلت و پنکه است. در واقع روشن و خاموش شدن اتوماتیک دستگاه‌های برقی از جمله وسایل سرمایشی با استفاده از انواع تایمر برق آنالوگ و تایمر برق دیجیتال امکان‌پذیر است. ویدیو آموزشی کامل در پایین این پست قابل مشاهده است.

تایمر برق دیجیتال و آنالوگ چیست؟

پیش از دیدن ویدیو آموزشی بد نیست توضیحی کوتاه درباره‌ی انواع تایمر یا زمان‌سنج برق ارائه دهیم. به صورت کلی تایمرهای برق پریزدار یا ترمینال‌دار  امکان روشن و خاموش کردن وسایل برقی 220 ولت در زمان‌های مشخص و از قبل برنامه‌ریزی شده را به کاربر می‌دهند. این محصولات دارای انواع گوناگونی هستند که در فروشگاه تخصصی چیستاالکترونیک، محصولات آن در سه دسته: 1- تایمر برق آنالوگ 2- تایمر برق دیجیتال 3- پریز هوشمند وای فای قرار گرفته‌اند.

 • تایمر آنالوگ 24 ساعته: این مدل‌ها توانایی قطع و وصل برق وسایل برقی 220 ولتی از جمله کولر و پنکه را داشته و به سادگی قابل تنظیم و برنامه‌ریزی هستند. در این ویدیو آموزشی که در پایان مطلب می‌توانید ببنید یکی از این مدل‌ها استفاده شده است ( لینک خرید انواع تایمر برق آنالوگ 24 ساعته از فروشگاه چیستا الکترونیک )
 • تایمر دیجیتال هفتگی: تایمرهای برق دیجیتال به صورت نرم افزاری و با استفاده از کلیدهای روی ان برنامه‌ریزی شده و قابل برنامه‌ریزی برای یک هفته‌ی کامل هستند. ( لینک خرید انواع تایمر برق دیجیتال هفتگی از فروشگاه چیستا الکترونیک )
 • چندراهی و پریز هوشمند وای‌فای: این گروه با استفاده از اینترنت قابل کنترل و برنامه‌ریزی هستند و با اپلیکیشن نصب شده روی موبایل و تبلت برنامه‌ریزی می‌شوند. ( لینک خرید انواع پریز هوشمند وای فای )

فیلم آموزش نصب تایمر برای کولر آبی

در این ویدیو آموزشی می‌توانید ببیند چطور می‌توان برای کولر آبی در فصل تابستان تایمر نصب کرد. با استفاده از یک تایمر آنالوگ برق پریزدار به سادگی می‌توان مشخص کرد که مثلا کولر به صورت خودکار ساعت 9 صبح روشن شود و هر 15 دقیقه روشن و خاموش شده یا مثلا هر نیم ساعت خاموش و دوباره روشن شود. یا در شب نیمه‌های شب که هوا خنک‌تر است هر یک ساعت یک بار برای 15 دقیقه روشن شود یا دیگر برنامه‌هایی که مدنظر دارید.

کافی است سیم ورودی برق کلید کولر آبی را طبق آموزش فیلم پیدا کنید و سپس اون رو به یک دوشاخه متصل کنید. در نهایت این کابل برق که منتهی به دوشاخه شده رو به پریز تایمر دار آنالوگ متصل کنید و جریان برق طبق برنامه قطع یا وصل شده و در نهایت کولر آبی در ساعت مشخص روشن و خاموش می‌شود. فیلم را مشاهده کنید:

محصولات مرتبط
268,000 تومان
(9)

پریز تایمر دار 96 برنامه قطع و وصل خودکار برق

این دستگاه در واقع یک ساعت یا زمان‌سنج است با قابلیت قطع و وصل کردن اتوماتیک جریان برق انواع دستگاه‌های برقی به صورت خودکار و از پیش برنامه‌ریزی شده- قابلیت برنامه‌ریزی برای 96 بار روشن و خاموش شدن در طول 24 ساعت- دقت تنظیم برای هر برنامه 15 دقیقه- تکرار برنامه هر روز بدون نیاز به تنظیم دوباره- 220ولت حداکثر 16 آمپر 3600 وات- دارای حالت دستی و اتوماتیک

 • تایمر برق آنالوگ 96 برنامه 24 ساعته مدل GMT01A
 • قابلیت برنامه ریزی برای 24 ساعت و تکرار برنامه هرروز
 • دقت تنظیم برنامه‌ها 15 دقیقه برای 96 برنامه در 24 ساعت
 • مناسب قطع و وصل خودکار لوازم برقی خانگی سر ساعت
269,500 تومان
(4)

پریز تایمر دار آنالوگ قطع و وصل برق اتوماتیک

با تایمر برق آنالوگ قطع و وصل برق قابل برنامه‌ریزی، می‌توان انواع دستگاه‌های برقی را در طول شبانه‌روز 24 ساعته به‌صورت خودکار در ساعت و دقیقه‌های تنظیم شده روشن یا خاموش کرد- ورودی برق 220 شهری 16 آمپر- تایمر پمپ آب، آکواریوم، چراغ روشنایی خانگی ادارات، کارخانه‌ها و منازل، بخاری و تهویه مرغ‌داری، گاوداری، گلخانه پرورش گیاهان و قارچ، نورپردازی امکان تجاری.

 • تایمر برق آنالوگ 24 ساعته 96 برنامه GMT04A
 • امکان روشن و خاموش کردن خودکار وسابل برقی
 • دارای LED نمایشگر وضعیت کاری و کلید On/OFF
 • 1 بار برنامه‌ریزی و تکرار هر روز بدون نیاز به تنظیم دوباره
تایمر برق آنالوگ پریز تایمر دار 24 ساعته GMT تایمر برق آنالوگ پریز تایمر دار 24 ساعته GMT
پیشنهاد ویژه محدود
246,560 تومان 268,000 تومان
‎−8%
(4)

تایمر آنالوگ برق پریز دار روزانه 96 برنامه

دستگاه تایمر قطع و وصل خودکار برق از نوع تایمرهای آنالوگ، با توانایی برنامه‌ریزی شدن برای 48 بار قطع و 48 بار وصل جریان برق در 24 ساعت شبانه روز، بدون نیاز به باتری، دارای نمایش‌گر وضعیت چراغ LED، ویژه خاموش و روشن کردن اتوماتیک انواع دستگاه‌های برقی پمپ باغ‌بانی، کشاورزی و آکواریوم، لامپ، نورپردازی و چراغ، وسایل سرمایشی و گرمایشی و...

 • تایمر برق 24 ساعته آنالوگ پریز دار
 • مناسب روشن و خاموش کردن وسایل برقی
 • دارای چراغ LED نمایشگر وضعیت کاری
 • دارای کلید گزینش روشنی دائم یا طبق برنامه
 • برنامه‌ریزی و تکرار هر روز بدون نیاز به تنظیم
448,000 تومان
(33)

پریز تایمر دار دیجیتال برق اتوماتیک قابل برنامه‌ریزی هفتگی

تایمر برق دیجیتال GETA ویژه قطع و وصل کردن اتوماتیک برق انواع لوازم برقی به‌گونه‌ی برنامه‌ریزی شده از قبل- قطع و وصل برق لامپ، گل‌خانه، باغ، ساختمان، پمپ آکواریوم، وسیله‌های برقی، مغازه، فروشگاه‌ها، مرغ و گاوداری با برنامه‌ریزی، دقیقه، ساعت، هفتگی با این دستگاه پریز تایمر دار دیجیتال امکان‌پذیر است- 220 ولت 16 آمپر- دارای گواهی CE- ایجاد 40 برنامه به صورت هم‌زمان

 • دارای باتری پشتیبان نگه داشتن تنظیمات تا 120 روز در صورت قطعی برق
 • نمایشگر دیجیتال و قابل تنظیم برای 1 هفته کامل و تکرار بدون نیاز به تنظیم
 • 40 برنامه شامل 20 برنامه روشنی و 20 برنامه خاموشی در طول 7 روز هفته
598,000 تومان
(9)

پریز برق هوشمند وای فای King Ip با کنترل صدا

امکان کنترل (روشن و خاموش کردن) وسایل برقی خانگی یا محل کار از راه دور و از هر نقطه از جهان با اتصال مودم وای‌فای و اینترنت وایرلس 2/4GHz، برنامه‌ریزی به عنوان پریز برق تایمر دار با اپلیکیشن،  سازگاری با انواع گوشی موبایل اندروید و IOS، دارای امکان Voice Control، بدنه نسوز، حداکثر توان 2200 وات 10 آمپر 110 تا 240V AC، کلید فیزیکی POWER دستگاه

توجه: لطفا اکیدا درنظر داشته باشیدکه باتوجه به مشکلاتی که در زمینه‌ی دسترسی اینترنتی وجود دارد مسئولیت نصب و راه‌اندازی و اتصال کالا به اینترنت و مودم با خریدار می‌باشد.

43,500 تومان
(2)

مینی پنکه همراه میکرو USB گوشی و پاوربانک

مینی پنکه کوچک و قابل حمل ویژه تبدیل گوشی موبایل و پاوربانک به پنکه همراه و خنک کردن محیط پیرامون - اتصال به انواع گوشی موبایل اندرویدی با ورودی میکرو یو اس بی یا OTG - مینی فن USB را می‌توان با اتصال به ورودی انواع گوشی موبایل اندروید یا پاوربانک شارژر همراه راه‌اندازی کرد - مصرف بهینه انرژی و سازگار با محیط زیست با اندازه بسیار کوچک سبک و قابل جابه‌جایی

1 نظر
 • قا************

  قا************ 1402-04-19 پاسخ

  ممنون از مطلب خوب و ویدیو کاملتون. من طبق همین فیلم تایمر رو از چیستا خریدم و تنظیم کردم روی کولر
  مصرف برق تقریبا نصف شده. و حتی شبها ۱۵ دقیقه روشن و ۴۵ دقیقه خاموش تنظیم کردم کولر آبی رو
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود/نام‌نویسی