پشتیبانی واتساپ: 09216012489

راهنمای خرید بهترین اینورتر خودرو مبدل 12 به 220 ولت

توسط
در این مطلب به راهنماری خرید بهترین اینورتر خواهیم پرداخت. اینورترهای ماشین یا مبدل برق 12 به 220 ولت شهری یکی از وسایل پُرکاربرد و سودمند است که امروز در هرجایی که به برق شهری 220V AC دسترسی نیست، امکان روشن کردن وسایل برقی خانگی را به افراد می‌دهد تا بتوانند برق ماشین 12V DC را به برق خانگی شهری 220V AC تبدیل کنند. وسایل صوتی و تصویری، پنکه، پمپ، کفکش، کولر، ریش تراش، لامپ و روشنایی، دوربین مداربسته و.. با با همراه باشید و در صورت نیاز پرسش خود را در بخش نظرات درمیان بگذارید.

امروزه تقریبا همه‌ی وسایل مورد استفاده‌ی ما برقی هستند و برای روشن شدن و کارکاردن نیاز به مصرف برق دارند؛ اما خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که خارج از شهر هستیم و به برق شهری هیچ دسترسی نداریم یا در خانه برق شهری قطع شده است. نیاز داریم که مثلا گوشی تلفن همراه، باتری لپ‌تاپ  و دوربین عکاسی خود را شارژ کنیم یا اینکه لامپ روشنایی و دیگر وسایل برقی 220 ولت مانند دریل، فرز، پنکه، کولر، سیستم‌های امنیتی و دوربین، تلویزیون و  لوازم صوتی و تصویری، کامپیوتر، پرینتر و... خود را روشن کنیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز پرسش خود را در بخش نظرات با بخش فنی مجله چیستا در میان بگذارید. ( فیلم آموزشی ویدیویی در پایین صفحه درج شده است )

© هرگونه برداشت از داده‌های وبسایت مجله چیستا تنها با ذکر نام چیستاالکترونیک و لینک مطلب به عنوان منبع مجاز است.

اینورتر خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

در چنین مواقعی اگر خودرو یا به باتری 12 ولتی دسترسی داشته باشید، به راحتی بدون نیاز به ژنراتور و مولد برق می‌توانید با استفاده از یک اینورتر ماشین، برق موجود در باتری 12V خودروی خود را به برق 220V شهری تبدیل کنید و از آن استفاده کنید. اینورتر یا معکوس کننده در واقع نوعی مبدل ولتاژ برق است که کار اصلی آن تبدیل برق ماشین به برق 220 شهری یا تبدیل جریان متناوب DC به جریان مستقیم AC می‌باشد. اینورترها طوری ساخته شده اند که سبک، قابل حمل و کاملا ایمن هستند. بیش‌ترین کاربرد اینورترها در خودروها و سیستم‌های برق خورشیدی است.

تفاوت اینورتر 12 و 24 ولت به 220 ولت AC

ولتاژ خروجی برق باطری خودروهای سواری 12 ولت است و اینورتر مورد استفاده برای این نوع از خودروها 12 به 220 ولت است؛ ولتاژ خروجی خودروهای سنگین مثل اتوبوس و کامیون و لودر و ... 24 ولت است و اینورتر مناسب برای این نوع از خودروها 24 به 220 است. یعنی باید مراقب بود که برای ماشین‌های سواری و سیستم خورشیدی که دارای باتری 12 ولتی هستند از اینورتر 12 به 220 و برای خودروهای سنگین مانند کامیون، تریلی، مینی‌بوس و اتوبوس، چیپ، لودر، غلطک و.. از مبدل 24 به 220 ولت استفاده شود.

لینک: خرید انواع اینورتر ماشین

موارد استفاده از تبدیل برق 12 به 220 ولت ماشین

 • روشنایی و لامپ: از جمله پرکاربردترین موارد استفاده‌ی اینورتر خودرو، تامین برق مورد نیاز به منظور ایجاد روشنایی است. بسته به توان خروجی اینورتر، با استفاده از این وسیله می‌توانید به طور هم‌زمان چند لامپ کم مصرف LED یا پروژکتور و .. را روشن کنید.برای چنین مصارفی بهترین اینورتر مواردی هستند که توان پایینی دارند.
 • شارژ: دستگاه مبدل 12 به 220 ولت می‌تواند برق مورد نیاز برای انواع شارژها را تامین کند؛ شارژر گوشی تلفن همراه، شارژر لپ‌تاپ، دوربین، تبلت و ... همگی با این محصول در مکانی که برق شهری در دسترس شما نیست قابل استفاده هستند. لازم به ذکر از برخی از اینورترهای اورجینال سوئر SOUER و پیرکس PERX دارای پورت USB مادگی برای شارژ مستقیم گوشی موبایل و تبلت و.. هستند.
 • لوازم برقی خانگی: برق اکثر وسایل برقی مثل پنکه، یخچال، کولر، اتو، کباب‌پز برقی، تلوزیون و ضبط و ... همگی از طریق اینورتر خودرو قابل تامین هستند؛
 • سیستم امنیتی و دوربین: بعضی از ساختمان‌ها و منازل دارای سیستم‌های امنیتی هستند که در صورت قطع برق ممکن است دچار مشکل شوند، در چنین مواقعی نیز می‌توانید از اینورتر خودرو برای برقراری برق اضطراری ساختمان استفاده کنید؛ همچنین برای کیوسک نگهبانی و .. از این دستگاه استفاده می‌شود.
 • باغ و زمین کشاورزی: معمولا در مکان‌هایی مثل زمین‌های کشاورزی، باغ‌ها و غیره دسترسی به برق شهری امکان پذیر نیست ولی نیاز به روشن کردن پمپ آب، موتورها، سنگ فرز، دریل و دیگر وسایل برقی نیمه صنعتی به شدت وجود دارد، در چنین مواقعی می‌توانید با استفاده از اینورتر خودرو برق 220 ولت شهری را برای تمامی این وسایل به راحتی تامین کنید. البته اکیدا باید توجه داشت که برای این موارد نیاز به اینورتر با توان بالا و البته باتری‌های با آمپر بسیار بالا است.

لینک: خرید اینورتر 500 وات سوئر اورجینال

روش اتصال اینورتر به باتری خودرو

روش‌های اتصال کابل اینورتر به خودرو

 1. اتصال به فندکی: بعضی از اینورترها از طریق یک کابل به جافندکی خودرو متصل می‌شوند؛ اما از آنجایی که جافندکی فقط در حدود 180 وات توان خروجی دارد، از آن فقط برای وسایل الکتریکی که توان مصرفی آن‌ها کمتر از 180 وات باشد، می‌توان استفاده کرد. مانند شارژ گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ، مودم، یک عدد لامپ و ...
 2. اتصال به سر باتری: برای اتصال دیگر وسایل الکتریکی که توان مصرفی آن‌ها بالاتر است می‌توانید از کابل‌ گیره سوسماری مخصوص خود اینورتر استفاده کنید و آن را مستقیم به باطری خودرو وصل کنید. ( با دقت بالا کابل قرمز به قطب مثبت و کابل مشکی به قطب منفی متصل شود در غیر اینصورت فیوز دستگاه خواهد سوخت ) وقتی شارژ باتری خودروی شما به پایان رسید، به مدت 5 الی 10 دقیقه خودروی خود را روشن کنید تا باتری آن دوباره شارژ شود.
 3. پنل داخلی: یکی دیگر از راه‌های وصل کردن اینورتر استفاده از پنل فیوز داخل خودرو است. برخی از این پنل‌ها اسلات‌هایی مخصوص برای وصل کردت اینورتر به خود دارند. ( این روش کمتر کاربردی است )

لینک: خرید اینورتر 1000 وات سوئر اورجینال

اتصال اینورتر به باتری و فندکی ماشین

آموزش استفاده از اینورتر ماشین

به منظور جلوگیری از برق‌گرفتی و عدم آسیب رسیدن به سیستم برق خودرو بهتر است از اینورترهای استاندارد که در فروشگاه چیستا و فروشگاه فروهر عرضه می‌گردند مجهز به سیستم‌های هوشمند محافظتی هستند استفاده کنید. اینورترهای استاندارد اغلب دارای سیستم هوشمند هشدار هستند و در موارد زیر از دستگاه شما محافظت می‌کنند:

 • اگر اینورتر فندکی و دارای توان پایین تر از 180وات است و برای شارژر لپ تاپ، دوربین، موبایل و .. استفاده می‌شود، فیش نری فندکی کابل رابط را به فندکی مادگی ماشین وارد کنید و دستگاه روشن می‌شود.
 • اگر اینورتر ماشین شما 500 وات، 1000 وات، 2000-3000-4000 وات است باید به باتری ماشین مستقیم متصل شود. با استفاده از یک کابل بسیار ضخیم و با کیفیت و گیره سوسماری باتری بزرگ کابل قرمز را با دقت بالا به قطب مثبت باتری و ورودی برق مثبت اینورتر متصل کنید و کابل مشکی را به قطب منفی. سپس از پریز برق آن برق 220 ولتی را دریافت نمایید.
 • هشدار صوتی و آلارم تخلیه باتری: قبل از اینکه باتری مورد استفاده‌ی شما کاملا خالی شود، اینورتر به شما هشدار می‌دهد تا باتری خود را دوباره شارژ کنید. این کار از دشارژ شدن یا به اصطلاح خوابیدن باتری جلوگیری می‌کند؛ البته این هشدار (آلارم) صوتی است.
 • هشدار کاهش ولتاژ: گاهی اوقات ممکن است در هنگام استفاده از باتری به دلایل مختلفی ولتاژ باطری شما کاهش پیدا کند، که در این صورت اینورتر خود به خود خاموش می‌شود یا به شما اطلاع می‌دهد تا به باتری و خودرو آسیبی نرسد.
 • محافظت دما: گاهی اوقات اینورترها ممکن است به دلیل عدم وجود جریان هوای مناسب، مدتی بعد از استفاده، شروع به داغ شدن کنند، در این صورت نیز اینورتر برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه خود به خود خاموش خواهد شد یا با صدای بوق هشدار می‌دهد.

لینک: خرید اینورتر 1500 وات سوئر اورجینال

نکات قابل توجه در هنگام استفاده از اینورترها

 1. خرید اینورتر و خرید بهترین مارک اینورتر بسته به شرایط کاری شما می‌تواند کاملا متفاوت باشد. درنظر داشته باشید مخصوصا این بستگی به میزان توان مصرفی دستگاه برقی شما دارد و البته چیز دیگری که دارای اهمیت است میزان آمپر باتری ماشین است. برای نمونه اینورترهای 2000 و 3000 و 4000 وات با باتری‌های کمتر از 100 و 120 آمپر کار نمی‌کنند یا دستکم تمام توان خروجی را نمی‌دهند.
 2. نکته مهم دیگر که باید در نظر گرفته شود این است که بررسی توان مصرفی دستگاه‌های برقی با خریدار است و طبیعتا اگر بیش از توان درج شده روی اینورتر مصرف انجام شود دستگاه خواهد سوخت و شامل گارانتی نیست.
 3. در هنگام استفاده برای دستگاه‌های صوتی و تصویری حساس بهتر است حتما از یک محافظ ولتاژ برق نیز استفاده شود.

توان مصرفی وسیله‌ی برقی و توان خروجی اینورتر

اینورترها در مدل‌های مختلفی برای توان‌های مصرفی متفاوتی تولید می‌شوند و فرکانس، ولتاژ و توان تولیدی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ به عبارتی دیگر هر وسیله‌ی الکتریکی با توان مصرفی متفاوت با اینورتر خاصی می‌تواند کار کند. معمولا اینورترها در توان‌هایی مثل 100 وات، 150 وات، 300 وات، 500 وات، 1500 وات، 2000 وات تا 4000 و ... تولید می‌شوند.
 در صورتی که توان مصرفی وسیله‌ی برقی شما بیش‌تر از توان تولیدی اینورتر باشد، دستگاه شما روشن نخواهد شد. معمولا برای پیداکردن اینورتری با توان خروجی مناسب با وسیله‌های برقی مورد نظر خود، باید توان همه وسایلی که قرار است از برق باتری خودرو استفاده کنند را  با هم جمع کنید و بر اساس مجموع توان‌ همه‌ی وسایل برقی اینورتر مناسبی خریداری کنید، مثلا اگر قرار است با برق باتری خودرو 2 لامپ 100 وات و یک شارژ 70 وات را راه اندازی کنید، یک اینورتر 500 وات برای شما مناسب است. چرا که دستگاه‌ها 270 وات مصرف دارند اما در استارت اولیه دست‌کم دو برابر توان مصرف می‌کنند.

لینک: خرید اینورتر 2000 وات سوئر اورجینال

روش موازی بستن باتری

استارت اولیه دستگاه و قدرت مبدل برق ماشین به 220

اکیدا توجه داشته باشید که دستگاه‌هایی که دارای موتور کمپرسور و موتور، هیتر، بخاری برقی و ... هستند ممکن است در هنگام استارت اولیه 3 تا 8 برابر توان مصرفی درازمدت انرژی مصرف کنند. دستگاه‌های معمولی دستکم 2 برابر استارت اولیه دارند. در نتیجه اگر یک فرز یا مینی فرز یا دریل یا پمپ آب و کولر و یخچال دارید که توان مصرفی آن مثلا 500 تا 800 وات ذکر شده شاید نیاز باشد که اینورتر 3000 وات تهیه کنید و باتری شما نیز بالاتر از 120 آمپر باشد. این موارد باید توسط شما بررسی شود. اما برای مصارف معمولی مانند لامپ، تلویزیون، پنکه، شارژر دستگاه‌های گوناگون و.. استارت اولیه را دو برابر در نظر بگیرید.

توان مصرفی وسیله‌ی الکتریکی در هنگام استارت

بسیاری از وسایل برقی در لحظه‌ای که برای روشن شدن استارت می‌زنند، حدود سه تا هشت برابر میزان مصرف معمولی برق مصرف می‌کنند. در نتیجه هنگام انتخاب اینورتر باید میزان توان مصرفی وسیله‌ی الکتریکی خود در هنگام استارت زدن را محاسبه کنید نه توان مصرف نوشته شده روی دستگاه؛ مثلا اگر توان مصرفی وسیله‌ی برقی شما 500 وات است ولی هنگام استارت زدن 2000 وات برق نیاز دارد، شما باید یک اینورتر 2000 واتی خریداری کنید.

مدت زمان روشن بودن دستگاه ها و آمپر باتری

یکی دیگر از معیارها برای انتخاب اینورتر مناسب توجه به آمپر باتری است. اگر می‌خواهید یک وسیله‌ی برقی را به مدت طولانی با اینورتر و باتری روشن نگه دارید، باید از باتری سالم با آمپر بالا استفاده کنید. معمولا یک باتری معمولی در خودروی سواری می‌تواند حدود ده لامپ کم مصرف 15 واتی را 3 تا 5 ساعت روشن نگه دارد ولی اگر قرار باشد یک دستگاه مثلا 850 واتی را با این باتری روشن نگه دارید، دستگاه شما حدود نیم ساعت یا یک ساعت روشن خواهد ماند.
راه‌حل شما این است که یا تعداد لامپ‌ها را کم کنید یا یک باتری دیگر خریداری کنید و در خانه آن را شارژ کنید و سپس در زمان مصرف دو باتری را با هم موازی کنید ( مثبت به مثبت و منفی به منفی ) تا آمپر دو برابر شود و مدت زمان استفاده نیز دو برابر شود.

لینک: خرید اینورتر 3000 وات سوئر اورجینال

استفاده از کابل برق ضخیم

استفاده از کابل پاور مناسب در هنگام کاربرد اینورتر نیز بسیار حائز اهمیت است؛ به طوری که کابل‌های نازک و و نامرغوب سطح ولتاژ عبوری از باتری به اینورتر را به شدت کاهش می‌دهند، این اتفاق گاهی اوقات باعث داغ شدن بیش از حد کابل و در نتیجه ذوب شدن و اتصال سیم‌ها می‌شود. پس سعی کنید از کابل‌های با ضخامت بسیار بالا ( به ویژه در سیم‌کشی‌های طولانی ) استفاده کنید.

موج سینوسی و شبه سینوسی

لوازم برقی برای کار کردن نیاز به موج سینوسی هستند. شکل موج خروجی اینورتر 12 به 220 ولت می‌تواند به شکل‌های مربعی، سینوسی و یا شبه سینوسی (پله‌ای) باشد.  اینورترهایی با موج مربعی معمولا کاربرد بسیار کمی دارند چون اکثر لوازم برقی با موج سینوسی کار می‌کنند و موج مربعی به آن‌ها آسیب می‌رساند. از آن‌جایی که اینورترهایی با موج سینوسی کامل بسیار گرانقیمت هستند ( در واقع شاید ارزش خرید نداشته باشند )، می‌توان از اینورترهایی با موج شبه سینوسی نیز با قیمت کم‌تر استفاده کرد و بهترین اینورتر ها مدل‌های شبه سینوسی با کیفیت است.. موج‌های شبه سینوسی نه کاملا شبیه به موج مربعی و نه کاملا شبیه به موج سینوسی هستند و شاید بیش از 90% از دستگاه‌های معمولی برق را به‌کار می‌اندازند.

امکانات محافظت اینورتر ماشین

خرید بهترین اینورتر و تشخیص مدل‌های تقلبی و اورجینال

این دستگاه در انواع گوناگون عرضه می‌شود و مارک اینورتر تا اندازه‌ای شرایط آن را نشان می‌دهد. اما پیش از هر چیز باید مواردی که در بالا اشاره شد را به عنوان راهنمای خرید درنظر گرفت. پس از آن مارک‌های معتبر مانند اینورتر سوئر SOUER یا پیرکس PERX در صورتی که اورجینال باشند و از طریق فروشگاه‌های معتبر مانند فروشگاه چیستا یا فروشگاه فروهر عرضه شوند و اصالت آن‌ها تضمین شود موارد پیشنهادی ما هستند که در توان‌های گوناگون از جمله اینورتر 500 وات، 1000 وات، 1500 وات، 3000 وات و 4000 وات عرضه می‌شوند.

گارانتی محصول

باید توجه داشت که گارانتی محصولات شامل مواردی مانند آسیب ناشی از گرما و دما، اتصال ولتاژ اشتباه ( 24 به جای 12 )، اتصال نادرست کابل قطب منفی و مثبت، توان مصرفی استارت اولیه بیش از میزان توان دستگاه مبدل برق خودرو، کم بودن شدت جریان یا آمپر باتری و .. نمی‌شود. پس در هنگام خرید اینورتر تمامی موارد را درنظر بگیرید.

ویدیو آموزشی:

محصولات مرتبط
1,698,000 تومان
(27)

اینورتر مبدل برق خودرو 1500 وات 12 به 220 سوئر

مبدل برق ماشین 1500 وات برند Suoer- تبدیل برق 12 باطری اتومبیل سواری به  220 شهری- جهت انواع دستگاه‌های برقی حداکثر توان 1500 وات استارت اولیه در پیک مصرف و 650~700 وات مصرف درازمدت، پنکه، دریل، صوتی- تصویری، تلوزیون، لامپ، لپ‌تاپ، کامپیوتر، پرینتر و مودم و.. به‌کار برده می‌شود. بدنه فلزی آلومینیومی در نقش هیت سینک خنک کننده- دارای 6 لایه آلارم محافظتی، هشداردهنده، چراغ LED، محافظ افزایش و کاهش ولتاژ، فیوز، فن هوشمند، سازگار با باتری سولار و باطری 12 ولت خودرو سواری

2,798,000 تومان
(16)

مبدل برق 2000VA ماشین اینورتر سوئر 12 به 220 ولت

مبدل برق خودرو 2000 وات برند SUOER اورجینال، تبدیل برق ورودی ماشین 12 ولت باتری خودرو به 220 ولت شهری، شکل موج خروجی شبه سینوسی، انواع دستگاه‌های برقی با حداکثر توان 2000VA استارت اولیه و 850 تا 950 وات در درازمدت مانند لپ‌تاپ و رایانه، فرز و مینی‌فرز، دریل ، پنکه، تلوزیون، لامپ، شارژ و.. ، خنک کننده، هشدار و خاموشی خودکار، بدنه هیت سینک آلومینیومی

 • مبدل برق ماشین 12 به 220 ولت سوئر اورجینال
 • ولتاژ ورودی 12V DC، ولتاژ خروجی 220V AC
 • توان خروجی 2000VA لحظه‌ای و 900W درازمدت
 • دارای 6 لایه هشدار  هوشمند دما، ولتاژ، جریان
 •  فیوز محافظ درونی، هشدار آلارم صوتی، فن هوشمند
اینورتر 1000 وات خودرو سوئر اینورتر 1000 وات خودرو سوئر
پیشنهاد ویژه محدود
1,599,330 تومان 1,797,000 تومان
‎−11%
(14)

اینورتر مبدل برق ماشین 1000VA سوئر

اینورتر خودرو 1000VA برند SOUER مدل بهینه شده سری AF جهت تبدیل برق 12 باتری ماشین به برق 220 شهری مناسب لوازم برقی با مصرف حداکثر 1000 وات استارت اولیه 550 وات درازمدت در اماکنی که دسترسی به برق 220 ولت شهری وجود ندارد. سری AF بهینه شده دارای محافظ اتصال معکوس کابل برق و پورت USB شارژر جداگانه، دارای بدنه آلیاژ آلومینیومی در نقش هیت سینک، آلارم و هشدار دهنده همراه با 6 لایه محافظتی ولتاژ، جریان، دما، اتصال کوتاه، فیوز درونی با جدیدترین فناوری‌های روز- فن توربو هوشمند خودکار

 • اینورتر 1000 وات سوئر مدل SAA-1000AF بهینه شده
 • دارای محافظ اتصال معکوس کابل برق به باتری 12V
 • درگاه USB شارژر 5V  جهت شارژ گوشی، تبلت، دوربین و...
 • مبدل برق 12 ولت ماشین به 220 ولت شهری AC
ناموجود
500,000 تومان
(11)

اینورتر 3000VA سوئر تبدیل برق خودرو 12 به 220 شهری

دستگاه تبدیل برق ماشین و سیستم برق خورشیدی 12V به 220 ولت شهری، برند سازنده SUOER مدل SUA-3000A، با توان خروجی حداکثری استارت 3000 وات و 1150 تا 1250 وات در استفاده درازمدت، 7 روز مهلت تست، مجهز به تازه‌ترین فناوری‌های جهانی دارای 6 لایه محافظتی و هشدار صوتی، خروجی USB مخصوص شارژ، فن هوشمند، بدنه فلزی ایزوله مستحکم و آلمینیومی خنک‌کننده در نقش هیت سینک، چراغ LED نمایشگر وضعیت، موج شبه سینوسی Modified Sine wave، بهروری انرژی <90%

 • روشن کردن وسایل برقی 220 ولت با برق باتری خودرو در هنگام قطع برق یا باغ، ویلا و...
 • دارای درگاه USB جداگانه جهت شارژر انواع گوشی موبایل، تبلت، دوربین و..
 • کابل برق اتصال قرمز و مشکی رنگ جهت اتصال به سر باتری خودرو
ناموجود
500,000 تومان
(4)

اینورتر 1500 وات خودرو پیرکس USB شارژر دار

دستگاه مبدل برق ماشین به 220 ولت شهری، برند پُرآوازه و مرغوب پرکس PERX، دارای پورت USB ویژه شارژ، فن قدرتمند و هوشمند با مصرف بهینه، توان خروجی حداکثری 1500 وات استارت اولیه، موج خروجی شبه سینوسی، هشدار کاهش صوتی شارژ باتری، محافظ درجه حرارت، ولتاژ بالا، افزایش بار، اتصال کوتاه، ارسال رایگان، LED نمایشگر، دسترسی به برق 220 ولت در امکان فاقد برق شهری

√ ضمانت تعمیر و تامین قطعات با هزینه خریدار

ناموجود
200,000 تومان
(8)

اینورتر 200 وات ماشین 12 به 220 ولت USB دار فندکی

اینورتر ماشین 200 وات، اتصال مستقیم به پورت مادگی فندکی خودرو، دارای USB شارژر انواع گوشی موبایل، تبلت، دوربین، اسپیکر و... تبدیل برق 12 ولت خودرو به 220 ولت AC جهت روشن کردن انواع لامپ روشنایی کم مصرف، شارژ انواع لپ تاپ، ریش تراش، پنکه و... تا 200W در درون ماشین و اماکن فاقد برق شهری، چراغ LED نمایشگر وضعیت پاور و باتری و اتصال و جریان از نری فندکی

35 نظر
 • حس****** **********ان

  حس****** **********ان 1401-12-14 پاسخ

  لطفا بفرمائید برای استفاده از دستگاه فرز وپمپ کف کش ودلر با باطی ماشین سمند چه نوع اینورتر خریداری کنم و از لحاظ زمانی چقدر کار میکند
  • کا************ ** * ********اگ

   کا************ ** * ********اگ 1401-12-16 پاسخ

   این بستگی به میزان مصرف دستگاه ها دارد. اگر مصرف دستگاه ها زیر 2000 وات در استارت و لحظه و زیر 1600 وات در درازمدت است مبدل برق خودرو 3000 وات سوئر به نشانی: https://b2n.ir/r62078 یا اینورتر سورن 2000 وات به آدرس: https://b2n.ir/g55481 می توانند گزینه های مناسبی باشند.
 • ام******

  ام****** 1401-10-24 پاسخ

  با عرض سلام خدمت شما آیا فرکانس و شکل موج این دستگاه برای استفاده از دستگاه مایکروو خانگی مناسب است؟
  • کا************ ** * ********اگ

   کا************ ** * ********اگ 1401-12-16 پاسخ

   درود بر شما
   خروجی مبدل های برق خودرو معمولا شبه سینوسی است. شما باید بررسی کنید که ماکروویو موردنظر با برق شبه سینوسی سازگاری دارد یا خیر؟
 • مج******** **************ند

  مج******** **************ند 1401-10-12 پاسخ

  سلام ، اینورتر دو هزار وات شبه سینوسی بگیرم به دستگاه اکو امپلی فایر هشتصد وات وصل کنم ، چند امپر از باتری میکشه بصورت لحظه ای ؟ برای مصرف دراز مدت هشتصد وات ؟ ممنون
  • کا************ ** 1

   کا************ ** 1 1401-10-15 پاسخ

   از اینورتر 2000 وات در لحظه و به صورت لحظه ای 2000 وات و در درازمدت زیر 900 وات دریافت کنید
 • به******** ********یی

  به******** ********یی 1401-09-10 پاسخ

  سلام وقت بخیر بنده میخواهم یه پروژکتور ال ای دی 100وات یه تلویزیون ال ای دی و مودم و گهگاهی دستگاه پوز رو به اینورتر وصل کنم به نظر شما چه مدلی رو معرفی میکنید ممنون از راهنمایی تون
  • کا************ ** 2

   کا************ ** 2 1401-10-15 پاسخ

   در صورتی که جمع توان مصرفی شما در استارت 1500 وات و در درازمدت زیر 700 وات است از اینورتر 1500 وات سوئر مدل AF یا A استفاده کنید
 • mo****** ******yi

  mo****** ******yi 1401-06-17 پاسخ

  سلام. عزیز من یه یه ساب دارم با برق خونه خیلی عالی.کار میکنه ویبره بسیار خوبی میده ولی با برق باطری یه سره میزنم. قوی نیست. چه اینورتر تهیه کنم که از فندکی ماشین زمانی که ماشین روشن هست. بتونم برق بدم بهش. و ازش استفاده کنم؟؟؟
  • کا************ ** 1

   کا************ ** 1 1401-07-07 پاسخ

   اینکه از چه مبدل برق ماشینی استفاده کنید بستگی به توان مصرفی دستگاه شما دارد. مثلا اگر مصرف نرمال آن 500 وات است حداقل اینورتر 1500 وات سوئر را تهیه کنید و ...
   املا از همه مهمتر این است که با مشورت یک متخصص الکترونیکی از یک خازن با ظرفیت مناسب در ورودی برق سیستم صوتی خود استفاده کنید که در زمان نیاز سیستم برق را از خازن دریافت کند
 • mo*****

  mo***** 1401-04-03 پاسخ

  سلام با یه باطری 12 ولت 7 آمپر ( باطری درب کرکره ای مغازه) میشه اینورتر 1000 استفاده کرد واسه لپ تاپ و مودم و پوز
  • کا************ ** 1

   کا************ ** 1 1401-05-20 پاسخ

   این مورد باید تست شود. به صورت معمول باید از باتری حداقل 50 آمپری استفاده کنید. اما در صورتی که نیاز به این مورد دارید بهتر است از اینورتر 500 وات سوئر SUOER اورجینال استفاده کنید چون احتمالا اینورتر 1000 وات باتری با آمپر بالاتری نیاز دارد
 • مه********

  مه******** 1401-02-28 پاسخ

  سلام وقت بخیر برای روشنایی و پنکه و تلویزیون 46 اینچ از چه اینورتری باید استفاده کنم...ممنون
  • کا************ ** 1

   کا************ ** 1 1401-02-31 پاسخ

   این بستگی به میزان توان مصرفی جمع وسایل برقی که ذکر کردید دارد. البته اگر تمامی دستگاه ها به صورت نرمال مصرف دارند و مثلا جمع مصرفی درازمدت آن ها زیر 800 وات است می توانید اینورتر 2000 وات سوئر را تهیه کنید که گزینه مناسبی است یا اگر مصرف شما زیر 700 وات درازمدت است از اینورتر برق خودرو 1500 وات سوئر بهره ببرید
 • اس************

  اس************ 1401-02-13 پاسخ

  سلام در تریلی کولری بیرونی دارم که با برق باتری کار می کند می خواهم از کولر در خانه استفاده کنم با برق شهر چه نوع آدابتور چند ولت و چند آمپر بگیرم با تشکر
  • کا************ ** 1

   کا************ ** 1 1401-02-31 پاسخ

   در صورتی که برق باتری شما 24 ولت است طبیعتا باید از مبدل برق 24 به 220 ولت یا اینورتر 24V به 220V استفاده کنید با توان خروجی مناسب و موج شبه سینوسی ( البته در صورتی که پمپ آب کولر با موج شبه سینوسی مشکلی نداشته باشد )
 • سع******

  سع****** 1400-12-25 پاسخ

  سلام
  اگر بعد از نصب اینورتر یه ترانس تبدیل ۲۲۰به ۱۱۰ استفاده کرد و یه دستگاه ۱۱۰ رو روشن کرد مصرف برقش فرقی با اینورتر ۱۲به ۱۱۰ نداره
  • کا************ ** 1

   کا************ ** 1 1401-02-31 پاسخ

   بله تفاوت وجود دارد چرا که در هر مرحله از تبدیل ولتاژ برق میزانی اتلاف انرژی وجود دارد
 • عل**** ********زی

  عل**** ********زی 1400-10-27 پاسخ

  خیلی ممنون از راهنمایی شما. برای چوشکاری و استفاده دارهای بزرگ جهت کندن بتن از چه نوع اینورتر استفاده شود ممنون و سپاس
  • پ ف

   پ ف 1400-11-05 پاسخ

   معمولا برای دستگاه های جوشکاری و دستگاه های تخریب استفاده از اینورتر ماشین توصیه نمی شود و بهتر است از موتور برق بهره برده شود
 • ای********

  ای******** 1400-06-16 پاسخ

  سلام از چه مدل اینورتر برای باز کردن کرکره برقی میشه استفاده کرد روی موتورش نوشته ۲۴v 200w ممنون
  • پ ف

   پ ف 1400-11-05 پاسخ

   توجه اکید داشته باشید که اگر موتور درب کرکره ای شما 24 ولت است باید برق 24 ولتی را به این دستگاه بدهید. فقط در صورتی که برق ورودی موتور 220 ولت است می توانید از مبدل برق 12 به 220 ولت استفاده کنید. از آنجایی که وسایل موتوری ممکن است استارت اولیه و پیک مصرف بالایی داشته باشند حداقل نیاز است که اینورتر 1500 وات و در صورت امکان 2000 وات سوئر تهیه شود
 • نا********

  نا******** 1400-06-11 پاسخ

  من دو سال هست که از اینورتر 2000 وات سوئر و 1500 وات GHK استفاده می کنم که از همین فروشگاه اینترنتی چیستا تهیه کردم می تونم بگم سوئر طبیعتا بهتر هست ولی GHK هم برای کاربری معمولی روشنایی و شارژ لپ تاپ و مودم کاملا خوب بوده تا به حال. نکته اینکه یک بار خودم کابل برق قرمز و مشکی رو اشتباه متصل کردم و فیوزهای درونی یکی از ماسفت ها سوخت که فرستادم برای همین فروشگاه چیستا و برام تعمیر کردند.
  این دو برند رو پیشنهاد می کنم خلاصه
 • مر******

  مر****** 1400-05-25 پاسخ

  سلام خسته نباشيد براي مسافرت و شارژ كردن گوشي چه اينورتري بردارم كه كار باهاش راحتتر باشه؟
  • پ ف

   پ ف 1400-11-05 پاسخ

   در صورتی که تنها استفاده شما شارژ کردن گوشی موبایل یا حتی شارژ کردن لپ تاپ یا روشن کردن مودم یا مثلا 1 لامپ 80 وات است می توانید از اینورتر 200 وات با ورودی فندکی استفاده کنید
 • ار************

  ار************ 1400-04-15 پاسخ

  سلام حدود 50وات لامپ هالوژن ال ای دی و یک پنکه 70-80وات زمینی و یه شارژر موبایل در نهایت جمعش کمتر از 200 وات یه اینورتر 500 بگیرم با یه باتری پرایدی60امپر چند ساعت میشه برق داشت؟
  • پ ف

   پ ف 1400-11-05 پاسخ

   این مورد وابستگی شدیدی دارد به سلامت باتری و میزان شدت جریان باتری خودرو شما. باید در نظر داشت که باتری پراید گاهی 50 آمپر و گاهی تا 65 آمپر هم ممکن است بسته شود. این موارد باید در نظر گرفته شود و بنابراین نظر دقیق نمی توان داد
 • - ******** ********نی

  - ******** ********نی 1400-01-23 پاسخ

  سلام خسته نباشید من میخوام ازتون اینورتر بگیرم و مصرف در حد دستگاه جوجه کشی 50وات که برق رفت روشنش کنم چون رو دستگاه جوجه کشی حساسم منبع تغذیه ایزی باتور4 خانگی 50واته و نهایتش سقف مصرف من در زمان قطع شدن برق به 500وات برسه خیلی کم پیش بیاد لامپ یا تلویزیون و دستگاه جوجه کشی همزمان روشن کنم لطفا جوابمو بدید تا دستگامو بخرم.
  • پ ف

   پ ف 1400-11-05 پاسخ

   برای این مورد چون فرمودید که نهایت مصرف شما 500 وات است برای اطمینان بیشتر پیشنهاد می شود از اینورتر 1500 وات سوئر بهره ببرید. هرچند ممکن است اینورتر 1000 وات نیز به صورت لب مرزی برای شما کاربری داشته باشد
 • کر****** ********ری

  کر****** ********ری 1399-08-23 پاسخ

  سلام عصربخیردرمورداینکه اموزش اینورترجهت افزایش امپر باطری خودروموازی میباشدنه سری درمدارسری یکی ازقطب های مثبط ومنفی رابه هم وصل کنیم ولتاژدوسرهای بعدی دو برابر می شوندولی اگرسرهای مثبط ومنفی هر دوباطری طبق دستورشما انجام شود امپر باطری دوبرابر می شودباتشکر از راهنمایی شمادوستت دارم هموطن شما امیدوارم درکارتان موفق وموید باشید
 • قن******

  قن****** 1399-06-12 پاسخ

  ممنون از مطلب جامع و مامل. می شه ماشین همزمان روشن باشه و اینجوری باطری دائم شارژ بشه؟
  سوال بعدی اینکه برای دستگاه های مثل کولر و یا اکسیژن ساز که پمپ دارن باید چند برابر توان اینورتر بالاتر درنظر گرفته بشه؟
  • پش************** ****** ******** ********تا

   پش************** ****** ******** ********تا 1399-06-20 پاسخ

   بله می تونید خودرو را همزمان روشن کنید. اما نکته اینکه در زمان استارت دستگاه را خاموش کنید و پس از روشن شدن ماشین سپس دستگاه مبدل برق خودرو را روشن کنید
   در رابطه با دستگاه هایی که مثال زدید ممکن است این دستگاه ها 3 تا 8 برابر مصرف داشته باشند. این مورد را باید خود شما بررسی کنید. در صورت امکان توان 8 برابر را در نظر بگیرید تا خیالتون آسوده باشه
 • مح****** ********یی

  مح****** ********یی 1399-05-25 پاسخ

  سلام مبدل برای یخچال فریزر و ۱۰۰۰ وات اضافه چه واتی تهیه کنم
  • پش************** ****نی

   پش************** ****نی 1399-06-01 پاسخ

   در نظر داشته باشید که اینکه چه اینورتری با چه توانی خریداری کنید بستگی به میزان توان مصرفی دستگاه برقی 220 ولتی شما دارد. در اینجا باید بررسی کنید که یخچال شما در هنگام استارت اولیه چه میزان توان مصرفی دارد. ممکن است توان مصرفی نرمال ودرازمدت یخچال شما 1000W باشد اما در استارت اولیه یخچال 3000 تا 5000 وات مصرف داشته باشد. در نتیجه نیاز است که اینورتر 3000 وات یا 5000 وات خریداری کنید.
   نکته دیگر این است که اینورتر 3000 وات یا 5000 وات نیاز به باتری با آمپر بالا دارد. یعنی حداقل 120 آمپر تا 200 آمپر.
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود/نام‌نویسی