پشتیبانی واتساپ: 09216012489

مدار فیلتر پایین گذر ساب ووفر حرفه ای

مدار فیلتر پایین گذر چیستا مخصوص سیستم صوتی

ماژول مونتاژ شده فیلتر پایین گذر برای ساب ووفر سیستم صوتی ماشین و سیستم صوتی خانگی حرفه ای Subwoofer low pass filter، طراحی و ساخت حرفه‌ای با بهره‌گیری از IC جهت ارائه بالاترین میزان کیفیت فیلتر صدا، ولتاژ ورودی 12 ولت DC، دارنده‌ی پتانسیومتر جهت تنظیم فرکانس قطع صدای خروجی فیلتر شده، حذف سراسری صدای زیر فرکانس بالا و گذر دادن صدا با فرکانس 20Hz تا 200 هرتز

ادامه مطلبShow less
119,500 تومان
مدل کالا را از اینجا برگزینید
 • ولوم دار SMD
 • پتانسیومتردار DIP
مرجع:
M2-M6 C
اضافه به مقایسه0
معرفی

فیلتر پایین گذر ساب ووفر سیستم صوتی چیست؟

همان گونه که از نام و عنوان این ماژول مشخص است این ماژول امکان فیلتر کردن صدا را به کاربر می دهد. در واقع کاربر می‌تواند با بهره گیری از این مدار صوتی صدای خروجی از طرف پلیر و پخش کننده  صوتی MP3 را دریافت کرده و تنها اجازه عبور بخشی از فرکانس های صدا را بدهد. چرا که می دانیم صدا در بازه‌های گوناگون فرکانسی پخش می شود. در نتیجه برای نمونه برای ساخت ساب ووفر سیستم صوتی ماشین یا سیستم صوتی خانگی، اسپیکر یا آمپلی فایر خانگی نیاز است که بر سر راه آمپلی فایر ساب ووفر یک عدد فیلتر پایین گذر در نظر گرفته شود. این فیلتر می تواند صداهایی که دارای فرکانس بالا هستند را فیلتر یا حذف کرده و تنها اجازه عبور صداهای با فرکانس پایین یا همان صدای بم یا بیس را بدهد. این را باید در نظر داشت که اسپیکرهایی که در واقع ساب هستند تنها برای پخش صدای باس یا بیس در نظر گرفته شده اند و در صورتی که صدای زیر یا نازک از آن ها در درازمدت پخش شود به اسپیکر مورد نظر آسیب وارد خواهد شد. در صورتی که کاربر قصد ساخت سیستم صوتی حرفه ای با تفکیک صدا را داشته باشد نیاز است که ساب ووفر را جداگانه بسازد و یک بخش مهم ساخت ساب ووفر فیلتر مدار پایین گذر حرفه ای چیستا است که کاملا نیاز یک سیستم حرفه ای را تامین می کند.

آیا با همگی سیستم صوتی و آمپلی فایرها سازگاری دارد؟

در واقع باید گفت که تمامی آمپلی فایرها و سیستم های صوتی چه سیستم صوتی خانگی و چه سیستم صوتی ماشین و خودرو با این مدار سازگاری دارند. این مدار صوتی یک ماژول حرفه ای است که بر سر راه خروجی صدای پلیر ( می تواند برد فلش خور ، MP3 پلیر ، موزیک پلیر USB خور ، کابل AUX گوشی موبایل و تبلت یا کارت صدای کامپیوتر باشد ) و ورودی صدای آمپلی فایر تقویت کننده صوتی قرار می گیرد. به این معنا که پخش کننده صدا و موسیقی تمامی فرکانس های صدا را پخش می کند اما برای ساخت ساب ووفر ما نیازی به صداهای فرکانس بالا نداریم پس از این فیلتر استفاده می کنیم تا بتوانیم تنها صداهای فرکانس پایین را به آمپلی فایر جهت تقویت صدا و انتقال آن به ترمینال بلندگو و سپس بلندگوها ، منتقل کنیم. با این فیلتر پایین گذر می توان صدای زیر را حذف و تنها به صدای بم اجازه عبور داد.

فیلتر پایین گذر برای سیستم صوتی استریو خودرو و اسپیکر خانگی

شماری از کاربران در این زمینه پرسیده بودند که چرا ورودی و خروجی ماژول فیلتر پایین گذر چیستا به صورت مونو طراحی شده است؟ پاسخ این است که صداهایی که دارای فرکانس پایین هستند معمولا در کانال های سمت راست و چپ سیستم های استیرو مشترک و یکسان هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند. گوش انسان توانایی تفکیک قائل شدن میان کانال سمت راست و چپ استریو را ندارد. به مین خاطر است که نیازی استریو بودن این ماژول وجود ندارد و یک ورودی صدای تک کانال مونو و یک خروجی صدای تک کانال مونو برای این منظور کافی است. اما اگر سیستم صوتی شما دو کانال و استریو است و شما قصد دارید از دو ساب ووفر و دو بلندگو ساب ووفر برای سیستم خود استفاده کنید کافی است که تنها کانال سمت چپ L صدای خروجی از پلیر و پخش کندنه چند رسانه ای خود را به مدار فیلتر پایین گذر چیستا بدهید و از خروجی به هر دو کانال آمپلی فایر استریو خود صدای فیلتر شده را وارد نمایید.

آموزش نصب و راه اندازی و استفاده از فیلتر ساب چیستا

پیش از ساخت ساب ووفر برای راه اندازی نیاز به شماری از اقلام است. به صورت کلی بری ساخت ساب ووفر سیستم صوتی به صورت جداگانه نیاز است که یک یا دو یا... اسپیکر ساب ووفر مخصوص تهیه شود. برای نمونه اسپیکر ساب ووفر 6 اینچ یا 8 اینچ یا 12 اینچ و ... همچنین بسته به تعداد اسپیکرها و توان خروجی آن‌ها و البته تطبیق امپدانس بلندگوها نیاز به یک آمپلی فایر مونو یا استریو هست. معمولا برای سیستم های صوتی خودرو از یک آمپلی فایر مونو با یک خروجی و یک بلندگو ساب استفاده می شود. اما اگر نیاز باشد می توان از آمپلی فایر استریو نیز استفاده کرده مثلا از دو اسپیکر ساب بهره برد. در هر صورت قدرت آمپلی فایر باید با قدرت ساب ها همخوانی داشته باشد. با فرض این که کاربران با این موارد آشنایی دارند به شیوه ی استفاده از این ماژول خواهیم پرداخت.

ماژول فیلتر پایین گذر ساب چیستا

 • نصب توسط متخصص: پیش از اقدام به نصب و راه اندازی باید اکیدا توجه داشته باشید که در صورت عدم آشنایی حتما نصب و راه اندازی را توسط متخصص الکترونیک، تعمیرکار صوتی و تصویری دارای پروانه و مجوز معتبر انجام دهید چرا که در صورت آسیب به کالا و نصب توسط افراد ناآشنا و غیرمتخصص بدون پروانه مجاز، کالا شامل گارانتی نخواهد بود.
 • ولتاژ تغذیه: ولتاژ ورودی منبع تغذیه این ماژول 12 ولت DC مستقیم است. این به این معنا است که با استفاده از یک فیش مادگی آداپتور سیم دار یا یک تکه سیم دو رشته و یک فیش مادگی آداپتور سرسیم می توان برای آن یک ورودی منبع تغذیه ایجاد کرد. کافی است سیم های منفی و مثبت فیش آداپتور را با دقت به قطب + و - به ترمینال موجود روی ماژول وارد و پیچ و محکم کرد. این برق 12 ولت می تواند با استفاده از یک آداپتور 12 ولت 1 آمپر یا 12 ولت 2 آمپر در خانه تامین شود یا از طریق برق 12 ولت باتری ماشین. تنها نکته این است که در صورتی که قرار است از برق خودرو استفاده شود به دلیل نوسانات برق ماشین بهتر است یک عدد ماژول کاهنده ولتاژ نیز هم‌زمان خریداری شود و بر سر راه برق ورودی مدار فیلتر پایین قرار گیرد تا ولتاژ ورودی هیچ‌گاه از 12 بالاتر یا پایین تر نرود.
 • ورودی صدای ماژول: خروجی صدای پلیر و پخش کننده موسیقی را به ورودی صدای مدار پایین گذر بدهید. دقت کنید که ورودی صدای مدار به صورت یک ترمینال است که یک سوی آن قطب منفی GND و سوی دیگر آن قطب مثبت است. در صورتی که خروجی صدای پلیر شما استریو 3 سیم است تنها سیم کانال سمت چپ L را به ورودی مثبت + ترمینال وارد کنید و سیم وسط مشترک یعنی GND را به قطب منفی ترمینال وارد نمایید. ( پلیرهایی مانند برد فلش خور USB دارای خروجی استریو به صورت سه سیم هستند اما شما می توانید با استفاه از یک فیش AUX مادگی نیز برای ماژول ورودی ایجاد کنید ).
 • استفاده از سیم‌های شیلددار: لطفا توجه داشته باشید که برای دریافت بهترین کیفیت تنها از سیم‌های شیلد دار استفاده نمایید. در نتیجه سیم‌های ورودی و خروجی صدای ماژول را از دسته سیم‌های شیلد دار انتخاب کنید. سیم شیلد دار 2 رشته یا سیم شیلد دار 3 رشته و... با بهره گیری از یک قطعه سیم شیلد دار خروجی صدای را از ماژول فیلتر مدار پایین Low Pass به ورودی صدای آمپلی فایر خود دهید.
 • عدم اتصال: کیت الکترونیکی را در جایی از باکس ساب خود قرار دهید که به هیچ روی امکان اتصال کوتاه و .. وجود نداشته باشد. در واقع کیت باید از سطح باکس فاصله داشته باشد.
 • تنظیم فرکانس صدای خروجی: با بهره گیری از پتانسیومتر موجود روی مدار طراحی شده می توانید فرکانس مورد نظر را تغییر دهید. در واقع این ماژول امکان تغییر فرکانس صدای بم یا فرکانس پایین را نیز دارد.

ادامه مطلبShow less
مشخصات فنی
M2-M6 C

مشخصات

شدت جریان (آمپر)
1A
فرکانس
20Hz تا 200Hz
برند سازنده
CHISTA
تعداد کانال صدا
مونو - 1 کانال
ولتاژ ورودی
12V DC
جعبه
ندارد
آمپلی فایر
ندارد
درگاه (پورت) ورودی
ترمینال
درگاه (پورت) خروجی
ترمینال
منبع تغذیه
آداپتور + باتری DC
ژرفا- ارتفاع (سانتی‌متر)
2.2cm
پهنا (ضخامت)
3.7cm
بلندی (سانتی‌متر)
3.8cm
دیدگاه‌ها(20)
رتبه‌بندی کلی
4.4
20 دیدگاه‌ها
کیفیت
(4.3)
قیمت
(4.4)
امکانات
(4.3)
طراحی
(4.4)
سلام خسته نباشین من ی ضبط ۵کانال دارم ک دوخروجی ۱۶۰وات داره(هرکدوم)و سه خروجی ۵۰وات و دو ورودی داره ،الان میخوام کانال‌های ۱۶۰واتو فیلتر ببندم(پایین گذر)ولی نمیشه چون اگه قبل امپلی ببندم هر پنج کانال فیلتر میشه ،ورودی هاهم اصلا تشخیص داده نمیشه ک کدوم برا کدوم کانال هستش.ببخشید طولانی شد ،ممنون

نظر دهید

 • امکانات:
 • طراحی:
 • قیمت:
 • کیفیت:
نقاط ضعف و قوت را با کلمات کوتاه وارد کنید
بارگزاری تصاویر:
عکس را در اینجا بکشید و یا برای آپلود کلیک کنید.
7 کالای مشابه:
143,500 تومان

مدار فیلتر پایین گذر ساب ووفر Low Pass Filter Board و صدا چیستا echista، مناسب ساخت سیستم صوتی، ساخته شده با IC تراشه به‌صورت حرفه‌ای، ولتاژ ورودی 5V تا 15V با کیفیت عالی صدای خروجی بدون هر گونه نویز و ارائه صدای شفاف. ورودی صدا مونو و خروجی صدا به صورت کانکتور 2 پین و ورودی تغذیه به صورت ترمینال پیچی.

 • مناسب فیلتر صدای زیر و گذر دادن صدای بم
 • ولتاژ ورودی تغذیه 6 تا 14 ولت DC مستقیم
 • فرکانس ارائه صدا 20 هرتز تا 500 هرتز
 • دارای چراغ LED نمایشگر وضعیت کاری
 • 2 عدد ولوم تنظیم میزان و فرکانس صدا
ناموجود
178,000 تومان
(12)

کیت باس و تریبل استریو

برد الکترونیکی آماده و مونتاژ شده - صدای باس و تریبل استریو ویژه‌ی بالا و پایین بردن، کنترل و زیر و بم کردن صدای خروجی آمپلی فایرها و سیستم‌های صوتی - دارای 2 عدد ولوم صدا استریو برای کنترل صدای باس یا بم + ولوم برای صدای زیر یا تریبل - دارای ورودی و خروجی پری آمپلی فایر سه تایی LGR - برق 9 تا 12 ولت مستقیم -  کنترل دستی باس و تریبل، قابل نصب روی هر نوع آمپلیفایر.

278,000 تومان

کراس اور 3way HiFi سیستم صوتی توان 150 وات، مناسب تفکیک صدا 3 طبقه جهت سیستم صوتی دریافت خروجی باس Bass ساب ووفر، تریبل Treble تیوتر و میدرنج Mediant و دریافت صدا با بهترین کیفیت، رنج فرکانس  45hz-20khz، امپدانس 4 - 8Ω اهم. این محصول سیگنال صوتی را به 3 گروه مجزا محدود می‌کند.

 • های فای  3way با سه خروجی تفکیک شده
 • بیشینه‌ی توان خروجی: 150 وات، 12 ولت
 • فرکانس قطع تقسیم: 1000 هرتز-5000 کیلو هرتز
 • مقاومت و امپدانس جهت بلندگوها: 4-8Ω
69,800 تومان

ماژول میکروفون دارای پری آمپلی فایر MAX4466 همان‌گونه که از نام‌اش پیداست با تراشه MAX4466 ساخته شده و می‌تواند صدای خروجی  میکروفن را تقویت کند و گین صدا را از 25 تا 125 برابر تغییر دهد. هم‌چنین با کاهش و حذف نویز منبع تغذیه کیفیت و شفافیت صدا را افزایش دهد. این محصول برای مواردی مانند تغییر صدا، ضبط و رکورد صدا، مکالمه صوتی و پروژه‌های FFT و غیره کاربری دارد.

 • فرکانس مورد پوشش 20 هرتزا تا 20 کیلوهرتز
 • دارای پتانسیومتر جهت افزایش گین 25 تا 125 دسیبل
 • مناسب مکالمات صوتی، تغییر و ضبط صدا، پروژه و..
 • ولتاژ ورودی: 2.4 ولت تا 5 ولت DC مستقیم
 • ابعاد 20*14 میلی‌متر، دارای 2 حفره 2.5mm
184,000 تومان

ماژول کراس اور 2way توان 80 واتی مدل WEAH-224 در واقع یک تقسیم کننده و مدار الکترونیکی تفکیک کننده فرکانس سیگنال صوتی از نوع دو طبقه 80 وات است که دارای فیلتر متقاطع 2 یگان (واحد) HIFI مدل WEAH-224 می‌باشد. این محصول می‌تواند سیگنال صوتی را به درایورهای بلندگوی محدود شده در فرکانس گوناگون ارسال کند که در این محصول خروجی توییتر T+و- و خروجی ووفر B+و- است.

 • مدار کراس اور Crossover سیستم صوتی 2 راه
 • قابلیت فعال یا غیرفعال کردن فیلترهای متقاطع
 • بازه‌ی فرکانس 48 هرتز تا 20 کیلو هرتز Hz
 • امپدانس بلندگو 4 تا 8 اهم Ω توان 80 وات
 • ابعاد 71mm*51mm*28mm میلی‌متر
 • مدل درایور Speaker Frequency Divider
59,500 تومان

ماژول MP3 Player مینی DFPlayer پخش فایل های MP3 در واقع یک پخش‌کننده صوتی فایل‌ها با دارا بودن ارتباط سریال UART است که امکان متصل شدن به انواع میکروکنترلر و آردوینو را به کاربر می‌دهد. همچنین امکان کنترل پخش آهنگ‌ها از طریق کلیدهای کنترل بدون نیاز به میکروکنترلر وجود دارد. اتصل مستقیم به بلندگو با توان خروجی 3 وات از دیگر توانایی‌های این محصول است و می‌تواند با منبع تغذیه، آداپتور یا باتری راه‌اندازی شود.

 • ولتاژ ورودی تغذیه 3.2 تا 5 ولت DC مستقیم
 • پخش صدا فایل با فرمت‌های MP3، WAV، WMA
 • دارای درگاه ورودی حافظه MicroSD مموری TF
 • پشتیبانی فرمت FAT16 و FAT32 تا 32 گیگ
 • راه ارتباطی پروتکل سریال UARA مود Tx Rx
 • LED نشانگر، 6 حالت اکولایزر، کنترل از طریق کلید
 • پخش تکرار یا به ترتیب آهنگ، اتصال به USB
489,500 تومان
(5)

ماژول محافظ رله‌ای اسپیکر با آی سی C1237HA

برد محافظ بلندگو سیستم صوتی Speaker Protection Board Module ضد شوک anti-shock، ایجاد کننده تاخیر در اتصال خروجی آمپلی‌فایر به اسپیکرها، محافظت DC، بهره گیری از رله high-current و محدوده ولتاژ 12-18VAC، از این ماژول جهت محافظت بلندگوها از آسیب در سیستم‌های صوتی در برابر شوک اولیه هنگام روشن شدن آمپلی فایر بهره برده می شود.

 • محافظت بلندگو و اسپیکر در برابر شوک اولیه
 • محافظت در برابر ولتاژ  DC مستقیم
 • ساخته شده با تراشه پیشرفته C1237HA
 • ورودی و خروجی صدا و تغذیه ترمینال پیچی
کالاهای مرتبط
8,480 تومان

ترمینال بلندگو 2 تایی فشاری 2PIN

ترمینال یا فیش بلندگو ویژه اتصال سیم بلندگو یا انواع سیم و به‌کارگیری روی انواع جعبه، پروژه و... جنس ساخت پلاستیکی، دارای فنر در دو پین قرمز و سیاه رنگ، دارای 2 عدد جای‌گاه مخصوص پیچ ترمینال بلندگو بر روی سطوح گوناگون از جمله جعبه پروژه، امکان اتصال و وارد سازی سیم بلندگو و... با فشار رو ی دو عدد پین تعبیه شده. مناسب استفاده در انواع وسایل صوتی تصویری، اتصال انواع سیم

98,500 تومان
(5)

آداپتور 12 ولت 2A سوئیچینگ رومیزی

آداپتور 12V با شدت جریان 2 آمپر سوئیچینگ، از نوع آداپتورهای دو طرف سیم ( بدون نیاز به سیم برق)، ولتاژ ورودی 110 تا 250 ولت AC متناوب، ولتاژ خروجی 12V DC، شدت جریان خروحی حداکثری 2 آمپر با 20% تلورانس، مناسب انواع دستگاه‌های الکترونیکی و.. پروژه، مودم ADSL و سیم‌کارت‌خور، دوربین مداربسته، صوتی و تصویری، ماژول، آمپلی‌فایر

 • ولتاژ ورودی 110 تا 250 ولت AC شهری
 • ولتاژ خروجی 12 ولت DC مستقیم رگوله
 • حداکثر شدت جریان خروجی 2A لحظه‌ای
 • خروجی فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm
6,950 تومان
(1)

جک پاور مادگی تغذیه آداپتور با سیم

این فیش مادگی آداپتور ویژه‌ی ساخت ورودی برق آداپتور است- فیش مادگی آداپتور سیم‌دار دارای یک رشته سیم دو رشته به رنگ‌های سرخ ( قرمز ) و سیاه حدود 25 سانتی متری است که به یک فیش مادگی آداپتور 2.1mm استاندارد پرس شده است. سیم مورد نظر در سوی دیگر لخت است و امکان اتصال و لحیم کاری با هویه و سیم قلع را به دستگاه‌های گوناگون دارد.

توجه قیمت درج شده، قیمت فروش تکی است

9,800 تومان

سوکت یا جک 3.5 میلی‌متری یا فیش مادگی صدا AUX جهت ساخت کابل افزایش طول صدا AUX  به صورت جک مادگی و ورودی AUX است. جنس فیش و رویه فیش از پلاستیک است. ورودی فیش نری هدفون 3.5 میلی متری و لحیم شدن به سیم صدا. دارای مغزی فلزی جهت لحیم کاری با هویه و روکش پلاستیکی.

 • فیش AUX جک 3.5mm استریو 2 خط
 • نوع فیش سرکابلی دارای 3 پایه فلزی
 • دارای کاور و پوشش پلاستیکی مشکی
 • دارای بخش سیم‌گیر ضد قطعی و خمش

برای خرید به صورت عمده و با قیمت همکار با همکاران ما در بخش پشتیبانی فروشگاه چیستا الکترونیک در تماس بشید.

7,850 تومان

فیش مادگی آداپتور سرکابلی پلاستیکی یا جک آداپتور مادگی به صورت ورودی Adapter پلاستیکی استاندارد 2.1*5.5mm. فیش یا سوکت مادگی آداپتور ویژه‌ی تعمیر یا لحیم کاری و ایجاد سوکت تغذیه بر روی انواع پروژه به صورت سرکابلی. فیش نری آداپتور به درون این فیش مادگی وارد می‌شود.

 • فیش مادگی آداپتور سرکابلی سایز استاندارد
 • دارای بدنه‌ی پلاستیکی سراسری رنگ مشکی
 • بخش سیم‌گیر جهت جلوگیری از قطعی سیم
 • دارای 2 پایه جهت اتصال و لحیم‌کاری سیم + و -
278,000 تومان

کراس اور 3way HiFi سیستم صوتی توان 150 وات، مناسب تفکیک صدا 3 طبقه جهت سیستم صوتی دریافت خروجی باس Bass ساب ووفر، تریبل Treble تیوتر و میدرنج Mediant و دریافت صدا با بهترین کیفیت، رنج فرکانس  45hz-20khz، امپدانس 4 - 8Ω اهم. این محصول سیگنال صوتی را به 3 گروه مجزا محدود می‌کند.

 • های فای  3way با سه خروجی تفکیک شده
 • بیشینه‌ی توان خروجی: 150 وات، 12 ولت
 • فرکانس قطع تقسیم: 1000 هرتز-5000 کیلو هرتز
 • مقاومت و امپدانس جهت بلندگوها: 4-8Ω
184,000 تومان

ماژول کراس اور 2way توان 80 واتی مدل WEAH-224 در واقع یک تقسیم کننده و مدار الکترونیکی تفکیک کننده فرکانس سیگنال صوتی از نوع دو طبقه 80 وات است که دارای فیلتر متقاطع 2 یگان (واحد) HIFI مدل WEAH-224 می‌باشد. این محصول می‌تواند سیگنال صوتی را به درایورهای بلندگوی محدود شده در فرکانس گوناگون ارسال کند که در این محصول خروجی توییتر T+و- و خروجی ووفر B+و- است.

 • مدار کراس اور Crossover سیستم صوتی 2 راه
 • قابلیت فعال یا غیرفعال کردن فیلترهای متقاطع
 • بازه‌ی فرکانس 48 هرتز تا 20 کیلو هرتز Hz
 • امپدانس بلندگو 4 تا 8 اهم Ω توان 80 وات
 • ابعاد 71mm*51mm*28mm میلی‌متر
 • مدل درایور Speaker Frequency Divider

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود/نام‌نویسی