کابل OTG گوشی موبایل و تبلت

محصول جدید

تبدیل OTG اتصال microUSB به USB

کابل OTG با کیفیت بالا جهت اتصال مستقیم پورت USB به گوشی موبایل - انتقال مسقیم داده‌های صوتی و تصویری عکس، فیلم و نرم‌افزار از فلش مموری و دسته بازی و کیبورد و ماوس و .. به گوشی. از کابل او تی جی جهت اتصال مستقیم (بدون نیاز به کامپیوتر و لپ‌تاپ و ...) فلش مموری، دسته بازی و هارد و... به گوشی‌های microUSB بهره برده می‌شود.

جزییات بیشتر

موجود

5,000 تومان

مشخصات

درگاه (پورت) ورودی :USB
درگاه (پورت) خروجی :MicroUSB

اطلاعات بیشتر

کارایی کابل OTG اتصال به microUSB گوشی

کابل OTG اتصال microUSB به گوشی ارتباط دهنده‌ای است که می‌تواند فلش مموری‌ها یا هاردهای اکسترنال را به گوشی‌های دارای پورت microUSB بدون به‌کارگیری رایانه، لپ تاپ و... متصل نماید تا بتوان فایل‌های مموری و هارد را مستقیم به گوشی انتقال دهیم.

کابل او تی جی OTG برای این ساخته شده است که بتوان بی نیاز از رایانه و کامپیوتر و لپ‌تاپ فایل‌های فلش مموری یا هارد اکسترنال را به گوشی موبایل هوشمند یا تبلت خود متنقل کرد. یعنی گوشی موبایل و تبلت با وجود این‌که برای ریختن اطلاعات روی آن‌ها نیاز به اتصال به یو اس بی رایانه دارند، می‌توانند خودشون نیز دریافت کننده اطلاعات از فلش مموری یو اس بی باشند.

کابل او تی جی OTG

چه گوشی‌هایی کابل OTG را پشتیبانی می‌کنند

توجه باید داشت که کابل OTG نیاز دارند با دستگاه خود سازگاری داشته باشد. یعنی برخی از دستگاه مانند گوشی موبایل و تبلت نیاز به روت شدن و زدن رام تازه و بالا بردن سیستم‌عامل و .. دارند. البته باید دانست که حتما این قابلیت در ویژگی‌های گوشی‌های موبایل ذکر شده است و باید در اینترنتی نام و ویژگی‌های فنی گوشی موبایل هوشمند را جستجو کرد تا در این زمینه اطمینان حاصل شود.

به زبان ساده‌تر زمانی که بخواهیم فایل‌ها، تصاویر، فیلم‌ها و آهنگ‌هایی را از روی فلش مموری اجرا کنیم و یا به آهنگ‌های آن بر روی گوشی گوش دهیم کابل OTG microUSB این ارتباط را برقرار کرده و فلش مموری ما را به گوشی هوشمند ما متصل می‌کند. کابل OTG اتصال به microUSB گوشی از همگی دستگاه‌هایی که دارای قابلیت OTG یا USB on The Go هستند پشتیبانی می‌کند.

کابل OTG اتصال موبایل به فلش مموری USB

کاربرد کابل OTG چیست

فناوری کابل OTG برای جا‌به‌جایی فایل‌های گوناگون بدون نیاز به کامپیوتر، از هارد یا فلش مموری به گوشی یا تبلت ایجاد شده است.
کابل‌های OTG microUSB معمولا کم‌تر از 20 سانت درازا دارند. یک سر کابل OTG درگاه میکرو یو اس بی است و در سر دیگر مادگی USB تعبیه شده است.

در صورتی که گوشی یا تبلت هوشمند شما فناوری USB OTG را پشتیبانی کند، می‌توان کم و بیش هر ابزاری که دارای درگاه USB باشد را به آن وصل کنید. برای نمونه:

  • 1- اتصال فلش مموری به گوشی با کابل OTG
  • 2- هارد اکسترنال
  • 3- دسته بازی یا کنترلر ایکس باکس / پلی استیشن به گوشی با کابل OTG
  • 4- موس‌های بی سیم و با سیم به گوشی با کابل OTG
  • 5- کیبوردهای با سیم و بی سیم به گوشی با کابل OTG
  • و...

با کابل OTG microUSB می‌توان چند فلش مموری و هارد اکسترنال و .. را به یک هاب USB متصل نمود و سپس هاب را از طریق کابل OTG به گوشی یا تبلت متصل نمود.

بازی هایی که بر روی گوشی یا تبلت هستند را می توان با اتصال دسته بازی پلی استیشن یا... از طریق کابل OTG به گوشی اجرا نمود.

اتصال کیبورد ماوس دسته بازی با کابل OTG به گوشی

درباره‌ی فناوری OTG microUSB

واژه‌ی OTG در واقع چکیده‌ی On The Go است که بیش‌تر همراه با USB می‌آید. شاید بتوان این عبارت را یو اس بی همراه یا در جنبش معنا کرد. فناوری (تکنولوژی) OTG برای نخستین بار در سال 2001 شناسانده و یک سال پس از آن روی دستگاه‌ها به‌کار برده شد. امروزه معمولا بیش‌تر تبلت‌ها و گوشی‌ها از فناوری OTG پشتیبانی می‌کنند.

باید دانست که پشتیبانی کردن گوشی موبایل از قابلیت OTG نیاز به کابل OTG دارد.  همچنین برای اتصال هارد معمولا نیاز به نرم افزارهایی مانند USB Host Controller دارد و فلش مموری معمولا نیاز به این نرم افزارها ندارد.

قیمت خرید کابل او تی جی OTG موبایل به فلش مموری

باید توجه داشت که کابل‌های او تی جی و رابط OTG به صورت کلی دارای تنوع و کیفیت‌های متفاوتی هستند و قیمت این رابط نیز که در واقع رابط میکرو USB به مادگی USB به‌شمار می‌آید نیز با توجه به این معیارها متفاوت است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

کابل OTG گوشی موبایل و تبلت

کابل OTG گوشی موبایل و تبلت

تبدیل OTG اتصال microUSB به USB

کابل OTG با کیفیت بالا جهت اتصال مستقیم پورت USB به گوشی موبایل - انتقال مسقیم داده‌های صوتی و تصویری عکس، فیلم و نرم‌افزار از فلش مموری و دسته بازی و کیبورد و ماوس و .. به گوشی. از کابل او تی جی جهت اتصال مستقیم (بدون نیاز به کامپیوتر و لپ‌تاپ و ...) فلش مموری، دسته بازی و هارد و... به گوشی‌های microUSB بهره برده می‌شود.

لوازم جانبی

21 محصولات دیگر در همان شاخه: