تایمر برق آنالوگ قطع و وصل خوکار

محصول جدید

تایمر قطع و وصل برق اتوماتیک 24 ساعته

با تایمر برق آنالوگ قطع و وصل برق قابل برنامه‌ریزی، می‌توان انواع دستگاه‌های برقی را در طول شبانه‌روز 24 ساعته به‌صورت خودکار در ساعت‌ها و دقیقه‌های تنظیم شده روشن یا خاموش کرد - ورودی برق 220 شهری با 16 آمپر - تایمر پمپ آب، آکواریوم، چراغ روشنایی خانگی ادارات، کارخانه‌ها و منازل، بخاری و تهویه مرغ‌داری، گاوداری، گلخانه پرورش گیاهان و قارچ، نورپردازی امکان تجاری

جزییات بیشتر

32,000 تومان

مشخصات

بلندی (سانتی‌متر) :12cm
پهنا (سانتی‌متر) :7.2cm
ژرفا- ارتفاع (سانتی‌متر) :7.5cm
رنگ :سپید / سفید
ولتاژ ورودی :220V
ولتاژ خروجی :220V

اطلاعات بیشتر

خرید تایمر برق دیجیتال

توجه داشته باشید که کالای مشابه یعنی تایمر برق دیجیتالی با قابلیت‌برنامه‌ریزی بسیار گسترده به صورت دیجیتال و با قیمت بالاتر نیز در فروشگاه اینترنتی چیستا موجود است که می‌توانید از طریق کلیک روی این لینک مشخصات آن را ببنید: تایمر برق دیجیتال

تایمر برق آنالوگ 24 ساعته

 تایمر آنالوگ برق یک ابزار است که پس از برنامه‌ریزی با آن می‌توان به‌گونه‌ی خودکار دستگاه‌های برق را در ساعت و دقیقه‌های مشخص شده روشن یا خاموش کرد. این دستگاه همان‌گونه که از نام آن کم و بیش قابل حدس زدن است، دستگاهی الکترونیکی است که می‌تواند برق ورودی انواع دستگاه‌های برق و الکترونیکی دیگر را در زمان مشخص و تنظیم شده قطع یا وصل کند. در واقع آن را باید یک زمان‌سنج خودکار نامید که در ساعات و دقیقه‌های مشخص مورد نیاز جریان برق را وصل و یا قطع می‌کند. شاید بتوان آن را نیز یک پریز تایمردار نیز نامید.

تایمر برق 24 ساعته

برای نمونه شما دارای یک آکواریوم پرورش ماهی هستید. یا قرار است دستگاه تهویه یک مرغ‌داری یا گاوداری یا پمپ آب کشاورزی را در ساعت 3:20 نیمه شب روشن کنید و در ساعت 5:40 پگاه خاموش کنید. برای این کار اگر قرار باشد به نیروی انسانی تکیه کنید بی‌گمان باید هزینه‌ی سنگینی را بپذیرید و از آن مشکل‌سازتر اشتباه‌های انسانی است. اگر قرار بر دقیق بودن باشد یک ماشین بهتر از انسان می‌توان این جریان برق را روشن یا خاموش کند. در نتیجه هر دستگاه برقی را می‌توان با این تایمر برق آنالوگ قطع یا وصل کرد.

کارایی تایمر برق 24 ساعته آنالوگ

از آن‌جایی که کاربر می‌تواند هر دستگاه برق را به این تایمر یا زمان‌سنجر متصل کند در واقع کاربرد این دستگاه به گستردگی همگی دستگاه‌هایی است که دارای دوشاخه‌ی اتصال به پریز برق هستند و نمی‌توان به تک‌تک این موارد اشاره کرد. هرچند این موارد می‌تواند به چند مورد فراگیر و پُرکاربرد بخش‌بندی شود که ما در این بخش به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

تایمر قطع و وصل برق آنالوگ

تایمر برق مرغ‌داری و گاوداری

یکی از پُرکاربردترین موارد استفاده از این دستگاه در مرغ‌داری‌ها و گاو‌داری‌ها و به صورت کلی در همگی دام‌داری‌ها است. باید توجه داشت که در این مشاغل روشن و خاموش شدن چراغ‌های LED و چراغ‌های روشنایی و البته دستگاه تهویه و بخاری به‌شدت دارای اهمیت است. در فصول گوناگون این دستگاه‌ها باید در زمان‌های معین روشن یا خاموش شوند. دقت فراوان دراین امر می‌تواند یک کار اقتصادی و تولیدی اینچنین را به موفقیت برساند یا درست وارونه‌ی آن عدم دقت می‌تواند زیان‌های مالی فراوانی را برای دارندگان این کسب و کارها ایجاد کند.

همچنین باید توجه داشت که با بهره‌گیری از این دستگاه می‌توان کار را بهینه‌تر انجام داد و از اتلاف نیروی کار جلوگیری کرد! در واقع نیازی به استخدام شخصی برای روشن و خاموش کردن این دستگاه‌های برقی نخواهد بود و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

تایمر قطع و وصل برق گلخانه و پرورش قارچ

در گلخانه‌های پرورش صیفی‌جات و پرورش گل‌های آپارتمانی و زینتی نیز تهویه هوا و روشن‌شدن چراغ و لامپ‌های روشنایی در ساعات معین دارای اهمیت بسزایی است. دارندگان گل‌خانه پرورش گیاهان از این موضوع آگاه هستند که روشن یا خاموش شدن چراغ‌های روشنایی یا دستگاه‌های تهویه در زمان مشخص و تعیین شده به چه اندازه روی کیفیت کار تاثیرگذار است. پس یکی دیگر از موارد استفاده از تایمر آنالوگ قطع و وصل برق همین مورد است.

تایمر برق آکواریوم و استخر پرورش ماهی

استخرهای پرورش ماهی خوراکی یا آکواریوم‌های پرورش ماهی‌های زینتی نیز از جمله کارهایی هستند که وابستگی شدیدی به این دستگاه دارند. این گستره شامل استخرهای بزرگ پرورش ماهی تا آکواریوم‌های خانگی است. حتی کسی که یک آکواریوم خانگی ماهی دارد در صورت نیاز به مسافرفت می‌تواند از این دستگاه استفاده کند تا پمپ آکواریوم یا بخاری و ... در ساعت مشخصی بدون نیاز به حضور صاحب خانه روشن یا خاموش شود.

تایمر برق کارخانه شرکت اداره مغازه

توجه داشته باشید که اماکن تجاری مغازه و فروشگاه یا اداره‌ها و شرکت‌ها همگی دارای تابلو برقی یا چراغ‌های روشنایی یا در بیمارستان‌ها دستگاه‌های الکترونیکی و برقی و.. هستند که نیاز به روشن و خاموش شدن در ساعات ویژه‍ای دارند. برای نمونه یک مغازه نیاز دارد که در ساعت 18:10 دقیقه عصر تابلوهای آن روشن شود. یک اداره نیاز به روشن شدن برق بخش‌های گوناگون و یک کارخانه در سوله تولیدی خود نیاز به روشن شدن چراغ‌های روشنایی در ساعت‌های متفاوت دارد. همگی این موارد با تنظیم و برنامه ریزی تایمر برق آنالوگ 24 ساعته امکان‌پذیر است.

روشنایی ویترین یک فروشگاه و مغازه یا روشنایی و نورپردازی یک متمع تجاری بزرگ در شهرهای بزرگ نیز به سادگی می‌تواند به صورت خودکار و توسط تایمر برق انجام شود.

تایمر برق مرغ داری مغازه

تایمر برق پمپ آب کشاوری و باغبانی

باتوجه به بحران کمبود آب در کشور ایران و مشکلاتی که همگی با آن آشنا هستیم مدیریت استفاده در آب آن هم در بخش کشاورزی دارای اهمیت ویژه است. در واقع این‌که بتوان درختان دیم کم‌آب را جای‌گزین درختان با نیاز آبی بالا کرد و این‌که بتوان شیوه‌های آبیاری نوین مانند آبیاری تحت فشار و قطره‌ای را جای‌گزین شیوه‌های قدیمی و سنتی آبیاری کرد تنها بخشی از ماجرا است.

برای نمونه آبیاری در ساعات خنک در تابستان یعنی آبیاری درختان و زمین‌های کشاورزی در شب‌هنگام و عدم آبیاری در طول روز و ساعات گرم، می‌تواند درصد بسیار قابل توجهی از میزان مصرف آب را در کشاورزی و باغبانی کاهش دهد افزون بر این‌که آبیاری در طول روز باعث فعال شدن عوامل بیماری‌زا برای درختان و محصولات می‌شود. در نتیجه باغ‌داران و کشاورزان می‌توانند با بهره‌گیری از یک تایمر قطع و وصل برق بر سر راه دوشاخه‌ی پمپ آب خود آبیاری را بدون نیاز به حضور خود در ساعات مشخص شب انجام دهند.

باغ‌دار یا کشاورز می‌تواند با یک تایمر برق آنالوگ یا دیجیتال کاری بدون نیاز به حضور در ساعت 2 نیمه شب بر سر زمین خود آبیاری را انجام دهد. پمپ آب در ساعت 2 نیمه شب روشن و در ساعت مشخص مثلا 2:50 دقیقه خاموش خواهد شد و ... با این شیوه هزینه‌ها به شدت کاهش یافته و نیاز کمتری به کارگر و هزینه‌های رفت و آمد و غیره وجود خواهد داشت.

آموزش تنظیم تایمر آنالوگ قطع و وصل برق

این زمان‌سنج در واقع نقص واسط میان پریز برق و دوشاخه‌ی دستگاه مورد نظر را ایفا می‌کند. یعنی دوشاخه‌ی برق دستگاه مورد نظر به درون پریز برق تایمر وارد شده و سپس دوشاخه‌ی تایمر به درون پریز برق اصلی وارد می‌شود.

تنظیم نصب تایمر برق

روی درجه‌ی تایمر آنالوگ کلید‌های کوچک فشاری ( پین ) وجود دارند که هر کدام میزان دقیقه‌ای مشخص را تعیین می‌کند. پایین بودن این کلید‌ها به معنی وصل بودن برق در این دقیقه‌های مشخص از 24 ساعت طول شبانه‌روز و بالا بودن آن‌ها نشانه‌ی قطع برق در زمان‌های تعیین شده است. پس کافی است در زمان‌های مورد نظر کلیدها را با فشار پایین قرار دهید.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

تایمر برق آنالوگ قطع و وصل خوکار

تایمر برق آنالوگ قطع و وصل خوکار

تایمر قطع و وصل برق اتوماتیک 24 ساعته

با تایمر برق آنالوگ قطع و وصل برق قابل برنامه‌ریزی، می‌توان انواع دستگاه‌های برقی را در طول شبانه‌روز 24 ساعته به‌صورت خودکار در ساعت‌ها و دقیقه‌های تنظیم شده روشن یا خاموش کرد - ورودی برق 220 شهری با 16 آمپر - تایمر پمپ آب، آکواریوم، چراغ روشنایی خانگی ادارات، کارخانه‌ها و منازل، بخاری و تهویه مرغ‌داری، گاوداری، گلخانه پرورش گیاهان و قارچ، نورپردازی امکان تجاری

8 محصولات دیگر در همان شاخه: